מאת: מיכאל רוכוורגר פרסום: Sun, 13 Aug 2017 07:33:22 קטגוריה: דו"חות כספיים,בנקים


על רקע השביתה: מזרחי דוחה בשבועיים את פרסום דו"חותיו

במקום שבנק מזרחי טפחות יפתח את עונת הדו"חות של הבנקים כפי שתוכנן במקור - הדו"חות צפויים להתפרסם רק בעוד כשבועיים, ב-29 באוגוסט

בנק מזרחי טפחות הודיע ביום חמישי כי הוא דוחה את פרסום דו"חותיו הכספיים לרבעון השני של 2017 ולמחצית הראשונה של השנה בכשבועיים.

כך, במקום שמזרחי, המנוהל על ידי אלדד פרשר ונמצא בשליטת משפחות ורטהיים ועופר, יפתח את עונת הדו"חות של הבנקים, כפי שתוכנן במקור, ויפרסם את תוצאותיו מחר — הם יתפרסמו ב–29 באוגוסט. שאר הבנקים הגדולים — הפועלים, לאומי, דיסקונט והבינלאומי — יפרסמו את תוצאותיהם לרבעון השני של 2017 כמתוכנן, ביום שלישי הקרוב.

לפי הערכות, הסיבה העיקרית לדחיית פרסום הדו"חות נעוצה בסכסוך העבודה הנמשך בבנק זה כשבועיים, במסגרתו הכריז ועד העובדים על שביתה. לטענת הוועד, ההנהלה חזרה בה מההסכמות שאליהן הגיעו הצדדים במו"ל על הסכם השכר, והסתירה מהם את המגעים שהיא מנהלת לרכישת בנק אגוד.

לפי הערכות של אנליסטים, מזרחי צפוי לפרסם דו"ח חזק לרבעון עם רווח נקי של 375 מיליון שקל — שיגלם את תשואה להון (יחס בין רווח נקי להון עצמי) של כ–12% — התשואה הגבוהה במערכת.

בתוך כך, ביום חמישי ערכו יו"ר ועד העובדים דניאל דהן, ומקבילו בבנק אגוד, איציק מוקמל, פגישה שבמהלכה שוחחו על המהלכים האפשריים שניתן לבצע בכל הנוגע לכוונה למזג את שני הבנקים. לפני כשבועיים הודיע מזרחי לבורסה כי הוא מנהל מגעים עם בעלי השליטה באגוד לרכוש את מניותיהם (כ–75%) ולאחר מכן לרכוש את מניות הציבור (כ–25%) ולמזג את אגוד לתוך מזרחי, במחיר שלא יעלה על 60% מהונו העצמי של אגוד, כלומר תמורת כ–1.44 מיליארד שקל לכל היותר.