מאת: רויטל חובל פרסום: Sat, 12 Aug 2017 20:22:11 קטגוריה:


כאלפיים מפגינים בפתח תקוה נגד התנהלות היועמ"ש בחקירות נתניהו

ההפגנה מתקיימת היום בפעם ה-38, במקביל להפגנות דומת בכמה מוקדים נוספים בארץ. ראש שכונת כפר גנים בפתח תקוה עתר השבוע לבג"ץ בדרישה להפסיק את ההפגנות

כאלפיים איש מפגינים הערב (שבת) סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בפתח תקוה במחאה על התנהלותו בחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו. ההפגנה מתקיימת זה השבוע ה-38 ברצף, הפגנות דומות מתקיימות גם בכמה מוקדים נוספים בארץ. בנוסף, הפגנת הנגד של הליכוד בעיר מתקיימת בפעם השנייה, ומשתתף בה יו"ר הקואליציה דוד ביטן.

ההפגנה מתקיימת על רקע עצרת התמיכה בנתניהו והעתירה לבג"ץ שהגיש יושב ראש שכונת כפר גנים בפתח תקוה להפסיק את ההפגנות. בג"ץ דחה את בקשת התושבים להוציא צו שימנע את המחאה בשבת, והורה למשטרה להגיב לעתירה עד יום רביעי. 

תושבי השכונה טוענים כי ההפגנות משבשות את חיי השכונה ופוגעים בחופש התנועה והקניין שלהם. "מדי שבוע הופכת השכונה ליעד מבוצר", נכתב בעתירה, "תוך שאלפי המשפחות תושבות השכונה הופכות לבנות ערובה של המפגינים. ביום ראשון בבוקר מתעוררת השכונה כשהיא מלוכלכת ושטופה בחומרי תעמולה". בעבר הבהיר בג"ץ כי ניתן לקיים את ההפגנות במרחק מסוים מביתו של מנדלבליט, בכדי לא להפעיל עליו לחץ פסול. כשהמשטרה ביקשה לאסור את ההפגנות בפתח תקווה כליל, הבהיר בג"ץ כי פרשנות זו שגויה.

בשבוע שעבר השתתפו בהפגנה כ-2,000 איש. כ-150 איש השתתפו אז בהפגנת הנגד שערכה מפלגת הליכוד, בהם יו"ר הקואליציה דוד ביטן וח"כ נאוה בוקר.