מאת: בלומברג פרסום: Fri, 11 Aug 2017 13:53:16 קטגוריה:


גוגל ביטלה אסיפת עובדים שתוכננה בעקבות פיטורי המהנדס שטען כי נשים מתאימות פחות לעבודה בהיי-טק

האסיפה בוטלה בעקבות חשש כי שאלות העובדים יודלפו לרשת והם יסבלו מהטרדה על ידי גורמי ימין בארה"ב

גוגל , החברה הבת של אלפבית, הודיעה על ביטולה של אסיפת עובדים שהייתה אמורה לדון בנושאי מגדר ובפיטוריו של מהנדס בחברה שעורר מחלוקת לאחר ששלח מייל לעובדים בנוגע למדיניות הגיוון התעסוקתי באלפבית. האסיפה בוטלה על מנת לשמור על ביטחונם ופרטיותם של העובדים.

סונדר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל, מסר אתמול לעובדים כי הוא מבטל את האסיפה לאחר חשש שאלות העובדים יודלפו לרשת והם יסבלו מהטרדה על ידי גורמים מהימין הקיצוני בארה"ב.

"בגלל חששות של עובדים בגוגל עלינו לחשוב מחדש ולייצור תנאים מתאימים יותר לדיון", כתב פיצאי במזכר לעובדים. "בימים הקרובים נקים כמה פורומים מתאימים בהם העובדים יוכלו להרגיש בנוח ולדבר בחופשיות".

ג'יימס דמורו, מהנדס בכיר בגוגל, פוטר לאחר שכתב מייל לעובדי החברה וביקר את נהלי הגיוון התעסוקתי של גוגל ובין היתר טען כי נשים מתאימות פחות לעבודה בהיי-טק בגלל הבדלים ביולוגיים בין המינים.

גוגל סופגת ביקורת מאז פיטורי דמורו מגורמי ימין בארה"ב שטוענים כי פיטוריו מהווים פגיעה בחופש הדיבור. דנה רורבקר, חבר קונגרס רפובליקאי מקליפורניה, הצטרף לתמיכה בדמורו. "אם גוגל תמשיך להעסיק עובדים בצורה לא חוקית, הקונגרס חייב לחקור את הפרשה הזו", כתב רורבקר בטוויטר.