מאת: אורה קורן פרסום: Thu, 10 Aug 2017 20:48:31 קטגוריה: משרד הכלכלה,יוקר המחיה


בעקבות תלונת קולגייט // אלי כהן לשירות הסחר האמריקאי: קחו 45 יום והורידו מחיר קולגייט בישראל

כהן נענה לבקשת האמריקאים ויעכב את ההוראות המחייבות רשתות לסמן מחיר ממוצע בעולם לצד מחיר המוצר בישראל

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן הציע לשירות הסחר של משרד המסחר האמריקאי, המתפקד כמכון היצוא בישראל, לפעול להורדת מחירי קולגייט בישראל, כך נמסר היום מלשכתו.

הפנייה נעשתה בתגובה למכתב שקיבל כהן משירות הסחר האמריקאי. מלשכתו נמסר כי במכתב צוין שקולגייט העולמית פנתה למשרד האמריקאי והתלוננה על כך שרפורמת הורדת המחירים שמוביל משרד הכלכלה בישראל נקראת רפורמת הקולגייט. במכתב צויין כי קיים חשש שהחברה האמריקאית תיפגע מהרפורמה - שנראית כממוקדת בה. הדיאלוג עם ארה''ב נחשף לראשונה בערוץ 2.

במשרד הכלכלה ציינו שהשם ניתן לרפורמה על ידי התקשורת, לא על ידי המשרד. עם זאת, כיוון שהיבואנים טוענים שהמחיר הגבוה של המוצר בישראל מקורו במחיר שבו הם רוכשים אותו מקולגייט, הציע כהן לאמריקאים לנסות תוך 45 יום להוריד את המחירים בישראל.

על פי רשתות ויבואנים, קולגייט קובעת מחירים שונים לאותו מוצר במדינות שונות, וישראל נקבעה על ידה כמדינה שבה ניתן לדרוש מחיר גבוה למוצר.

במשרד הכלכלה העריכו כי החברה לא תשנה אסטרטגיה, ולא תוריד בצורה משמעותית את מחיר מוצריה בישראל. לפיכך, החלק ברפורמה המחייב פרסום מחיר בינלאומי של המוצר לצד מחירו בישראל ייכנס לתוקף באיחור של 45 יום. התקנות אמורות היו להיחתם בשבוע הקרוב ולהיכנס לתוקף מיד לאחר מכן.