מאת: אי-פי פרסום: Thu, 10 Aug 2017 18:44:34 קטגוריה:


עקב איומי צפון קוריאה, יפן פרסה סוללות נגד טילים במתחם משרד ההגנה בטוקיו

בצילומים שהתפרסמו היום נראית סוללת טילי פטריוט מתקדמים מוצבת בלב העיר. הלילה הודיעה צפון קוריאה כי תשגר טילים בליסטיים לעבר האי גואם, שיחלפו מעל שטחה של יפן

יפן הציבה בימים האחרונים סוללת טילים נגד טילים בבירה טוקיו בתגובה למתיחות הגוברת בחצי האי הקוריאני. צילומים שהתפרסמו היום (חמישי) מראים סוללת טילי פטריוט אמריקאים מדגם PAC-3 המתקדם במתחם משרד ההגנה בעיר.

צפון קוריאה הודיעה הלילה (חמישי) כי תגבש עד אמצע החודש תוכנית לשיגור טילים בליסטיים לעבר האי גואם שבחסות ארה"ב ושבו ממוקם בסיס של הצבא האמריקאי. המדינה הקומוניסטית המבודדת הכריזה כי בכוונתה לשגר ארבעה טילים בליסטיים שינחתו במרחק של 30 עד 40 ק"מ מהאי ויחלפו בדרכם אליו מעל שטח יפן. מאוחר יותר הוציאה המדינה תוכנית מפורטת יותר של התקיפה שעליה הכריזה.

שר ההגנה איטסונורי אונודרה אמר היום בישיבת הפרלמנט כי התקפת טילים על שטח ארה"ב תפגע בהרתעה האמריקאית נגד התקפה על יפן. לדבריו, מדובר יהיה במקרה חירום כיוון שהדבר יהווה איום על קיומה של יפן כאומה. במקרה כזה, הסביר, יפן רשאית להפעיל את מערכת יירוט הטילים הימית Aegis.

הצהרותיו של אונודרה מדגישות את התפקיד הצבאי הגדל של יפן במתיחות האזורית בדרום מזרח אסיה. הן גם הופכות את עמדתה הקודמת של המדינה, לפיה מותר לה ליירט טילים רק אם הם מכוונים כלפיה. חוק ביטחון שנכנס לתוקפו בשנה שעברה מתיר ליפן להגן על ארה"ב ובעלות ברית נוספות אם הן מותקפות.

לפי הודעת צפון קוריאה, הטילים מדגם הוואסונג-12 שהיא מתכננת לשגר יעברו מעל מחוזות שימאנה, הירושימה וקוצ'י בדרכם לגואם שבאוקיינוס השקט, הנמצא יותר מ-3,000 ק"מ מצפון קוריאה. אולם לדעת מומחים, ליפן אין כיום את היכולת ליירט טילים המכוונים לאי.